top of page

Hikayemiz

MARKAMIZ

İşletme sahipleri Güliz & Cem YENER’in Ata dede yadigarı olan bu bina (1923) Taşbaşı’nın tarihi dokusuna bağlı kalarak yeniden yapılmıştır.

Tabyabaşı adını; restaurantın  bulunduğu mahalle yolu üzerinde bulunan ve geçmişte Tabyabaşı adı ile anılan bir seyir alanından almıştır. Tabyabaşı geçmişte gençlerin ve aşıkların buluştuğu bir alandır. Tabyabaşında 3 kız yan yana adlı türkü ile bilinmektedir.

DSC03067.jpg
Hikayemiz
tasbai.jpg

TAŞBAŞI MAHALLESİ

Taşbaşı’nın özel bir büyüsü var. Denize çok yakın, boztepe’nin yamaçlarına yerleşik yeni yapılar ve eski tarihi yapılar fantastik bir görüntü oluşturuyor. Taşbaşı mahallesindeki tarihi evler, kilise 17. ve 18. yüzyıllardan beri tarihi dokusunu korumaktadır. Taşbaşı mahallesinin sokaklarında yürüyen ziyaretçilerin ‘Tabyabaşı Balık’ restoranımızda gastronomimizin tadını çıkardıkları en önemli noktası olmaktadır. Bu mütevazi kara ve deniz alanı Ordu şehir ziyaretçilerine hayranlık uyandırmaktadır.  

Taşbaşı

KALİTEMİZ

Kaliteli hammaddeler ve mevsimlik malzemeler mutfağımızın temelini oluşturuyor. Yerel ürünlerle çalışmayı seviyoruz, hammaddemizin kökenini bilmeyi seviyoruz, üretim sürecini baştan önemsiyoruz. ürünün kalitesini arttırmak  için çok çaba sarf eden insanlar olduğu gerçeğine değer veriyoruz.

 

Restoran mutfağının kendi kişiliğine sahip olduğuna inanıyoruz, böylece başka yerlerden gelenler yöresel, otantik ve yeni lezzetli yiyecekleri tadabileceklerdir. Ve Tabyabaşı Balık’da kim olursa olsun kendini evinde hissedecektir.

Tabyabaşı Balık
Kalitemiz
bottom of page